Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Masażysta

Masażysta Masażysta to nie jest ktoś kto sobie uroił, że ten zawód będzie w sam raz dla niego. Masażystą zostaje się w drodze długiej nauki i praktyki. Również predyspozycje psychiczne są ważne. Dobry masażysta powinien mieć w sobie cierpliwość, wyrozumiałość, chęć niesienia pomocy innym, troskliwość. Charakter pracy wymaga tez pełnej sprawności fizycznej. Przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu jest zaburzenia równowagi, choroby skórne, alergiczne, astma, niewydolność oddechowa i krążenia, choroby układu nerwowego. Masażysta powinien być osobą dyskretną, gdyż często jest mimowolnym słuchaczem osobistych wynurzeń pacjentów. Zna także ich tajemnice zdrowotne i wady cielesne. Zachowanie tajemnicy zawodowej jest wymagane od niego, tak jak od pozostałych pracowników służby zdrowia. Od masażysty wymagane jest szybkie reagowanie na zachowanie pacjenta podczas zabiegu i umiejętność dyskretnej obserwacji. Klienci często wracają do „swojego” masażysty i traktują go z czasem jak kogoś bliskiego.

Przeciwwskazania do masażu

Przeciwwskazania do masażu Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania masażu. Wśród nich najważniejsze są wszelkie schorzenia skórne. Skóra jest jakby materiałem na którym odbywa się cały zabieg, jej dobry stan jest podstawą do wykonania masażu. Wszelkie schorzenia, podejrzane zmiany na skórze, stany zapalne, alergiczne a także zapalenia węzłów chłonnych dyskwalifikują do wykonania zabiegu. Masażu nie wolno stosować u chorych gorączkujących, w krwotokach przy zaawansowanej chorobie nowotworowej. Owrzodzenia, łamliwość kości, żylaki, owrzodzenia skóry, tętniaki, stwardnienie rozsiane to dalsze przeciwwskazania do masażu. Masaż powłok brzusznych jest zezwolono jeśli pacjent nie cierpi na chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, nie ma kamicy nerkowej i wątrobowej i nie cierpi na schorzenia ginekologiczne. Kobiety w ciąży tez nie powinny poddawać się zabiegowi masażu brzucha. Masażysta musi znać ogólny stan całego organizmu pacjenta. Zatajenie ważnych informacji medycznych może w efekcie skończyć się na pogorszeniu stanu zdrowia po masażu.

Schemat zabiegu

Schemat zabiegu Część pierwsza każdego masażu to około 10-15 minut poświęcone na wcześniejsze zapoznanie się ze zleceniem lekarskim, rozmowie z chorym, poinformowanie o przebiegu całego zabiegu. Potem następuje odpowiednie ułożenie ciała pacjenta i rozluźnienie jego mięśni. Główna część, czyli sam masaż trwa w zależności od rodzaju schorzenia, stanu pacjenta i samego rodzaju masażu. Po uzyskaniu efektu rozluźniającego i rozgrzewającego następuje masowanie właściwe tkanek głębiej umieszczonych, mięśni, ścięgien. Po tym etapie nadchodzi czas na masaż utrwalający efekt , delikatniejsze ruchy i wolniejsze tempo. Głaskanie, delikatne uklepywanie ma na celu uspokojenie organizmu, zniesienie bólu obecnego czasem podczas masażu. Część wstępna i końcowa niewiele się różni. Zasadniczy masaż zaś jest szczegółowo zaplanowany i skoncentrowany na właściwym schorzeniu. Trwa ona czasem nawet pół godziny, lub krócej a wydłużany jest przy kolejnych sesjach. Efekty masażu są widoczne po kilku zabiegach.

Przebieg masażu

Przebieg masażu Dopasowanie masażu do potrzeb pacjenta przebiega już na pierwszym zabiegu. Masażysta najpierw musi wyczuć tzw. próg bólowy pacjenta, czyli na jaki ucisk może pozwolić podczas masażu. Prawidłowo wykonany zabieg powinien być wykonany z siłą tuz przy progu bólu. Niższy lub większy może zaszkodzić albo wcale nie dać efektu terapeutycznego. Choć masaż wykonywany znacznie poniżej progu bólowego daje afekt rozluźnienia i uspokojenia, a masaż wykonywany silnie na progu bólowym działa hamująco na układ nerwowy. Również rym i tempo masażu ma wpływ na wynik. Masaż wykonywany łagodnie i wolno, ale rytmicznie działa bardziej relaksująco od masażu wykonywanego szybko i z większym naciskiem. Podstawa wykonania masażu leczniczego jest skierowanie od lekarza ze szczegółowym wyjaśnieniem schorzenia. I to względem tego jest dobierany rodzaj masażu. Często masaż jest wykonywany całymi seriami, przez kilka tygodni. Pojedynczy zabieg nie daje praktycznie żadnych zadowalających wyników.