Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Wady wzroku

Dwie najbardziej znane wady wzroku i również najczęściej spotykane to krótkowzroczność i dalekowzroczność. Polegają one na zniekształceniu gałki ocznej tak, ż powoduje ona niedowidzenie na dalekie odległości lub tego co jest blisko. Dalekowzroczność, czyli lepsze widzenie tego co daleko niż blisko to częsta przypadłość osób starszych. Natomiast krótkowzroczność może pojawić się w każdym wieku, ale dużo częściej występuje u dzieci i młodzieży, a przyczyny jej powstawania upatruje się w czytaniu z niewłaściwym oświetleniem i w niewłaściwej pozycji, lub też zbyt długiemu przesiadywaniu przed komputerem i telewizorem. Inne choroby to astygmatyzm, jaskra, zaćma, zez. Najpopularniejszy u małych dzieci jest zez który daje się łatwo skorygować przez czasowe zasłonięcie jednego oka, które pracuje lepiej po to by zmusić drugie oko do wytężonej pracy i wzmocnienia mięśni co ma spowodować ustąpienie zeza. Jaskra i zaćma są często przypisywane osobom starszym ale mogą pojawić się w różnym wieku. To poważne choroby oka i jak z każdym zaburzeniem widzenia należy się z nimi udać do okulisty. Jedynie okulista jest w stanie zdiagnozować nasza przypadłość o odpowiednio nam pomóc przez okulary, soczewki, ćwiczenia wzroku lub operację.

Okulary czy soczewki

Wiele osób nie może sobie wyobrazić życia bez soczewek kontaktowych ale równie liczna rzesza osób nie może wyobrazić sobie ich noszenia. Zwolennicy okularów nie potrafią zrozumieć jak można nosić coś bezpośrednio na oku, bo to musi przeszkadzać i wymaga więcej uwagi niż okulary. Rzeczywiście jeśli zakładasz soczewki to na cały dzień o nich zapominasz ale wieczorem musisz je wyczyścić i włożyć do płynu chyba, że używasz soczewek jednodniowych- wtedy ten argument nie jest odpowiedni. Więcej wad soczewek trudno wskazać choć są też opinie że mogą one zwiększać podatność na zapalenie spojówek i inne choroby oka. Istnieje oczywiście grupa osób które nie mogą nosić soczewek z różnych zdrowotnych względów ale te osoby dałyby wiele żeby moc je nosić i z pewnością nie należą do zwolenników okularów. Niewątpliwe zalety soczewek to wygoda- nie ograniczają pola widzenia, nie brudzą się, nie przeszkadzają, są wygodne w uprawianiu sportu, na basenie, na imprezie, nie zachlapują się gdy pada deszcz i nie zaparują gdy zimą wchodzisz do sklepu. Nie są tanie w porównaniu z okularami, gdzie wydatek jest jednorazowy ale ten wydatek jest wart poświęcenia. Ktoś kto raz założy soczewki i już się do nich przyzwyczai nie będzie chciał powrócić do noszenia tradycyjnych okularów.

Dlaczego potrzebujemy okularów przeciwsłonecznych

Dlaczego potrzebujemy okularów przeciwsłonecznych Wszyscy kiedyś słyszeli, że należy nosić okulary przeciwsłoneczne ale nie wszyscy wiedzą dlaczego należy to robić. Współczesne badania naukowe i medyczne pokazują, że osoby nie stosujące szkieł ochronnych podczas silnego nasłonecznienia są narażone na wiele chorób oczu. Promieniowanie słoneczne może uszkadzać oko pogarszając komfort widzenia. Okulary przeciwsłoneczne doceniają z pewnością kierowcy, którzy wiedzą jak ciężko jeździ się w bardzo słoneczny dzień. Kierowcy zakładają okulary przeciwsłoneczne nie tylko żeby lepiej widzieć ale przede wszystkim po to by uchronić się przed wypadkiem spowodowanym przez odblaski słońca na maskach samochodów. Okulary słoneczne są przeznaczone dla ludzi w każdy wieku, już dzieci w szkole podstawowej powinny ich używać by chronić swoje oczy. Należy też pamiętać, że tego typu okulary nie powinny nam towarzyszyć jedynie latem, gdy słońce świeci najmocniej. Są one konieczne również zima i w pozostałym okresie roku. Zima słońce odbija się od śniegu i dużo łatwiej przenika do oka. Na koniec argument dla kobiet- nie stosowanie okularów słonecznych przyczynia się do powstania zmarszczek od ciągłego mrużenia oczu by słońce nas nie raziło.

Gdy już nie potrzebujemy okularów

Okulary przestają być nam potrzebne z wielu powodów, poprawia nam się wzrok, zaczynamy używać soczewek kontaktowych bo są wygodniejsze, kupujemy nowy model okularów, dziecko wyrasta z okularów i potrzebuje większych oprawek, albo po prostu stare nie są już modne i chcemy mieć nowe. Pytanie co zrobić z niepotrzebnymi okularami zaprząta wiele osób. Szkoda je wyrzucić, choć wiele osób tak robi. Inni odkładają je na dno szafy lub szuflady sami nie wiedząc do czego miały by się jeszcze przydać. Można takie okulary oddać do zakładu optycznego, może jeszcze komuś posłużą, może szkoło się przyda. Albo śrubka lub jakiś element naszej oprawy zostanie użyty do naprawy czyichś okularów. Oczywiście za te okulary nie dostaniemy pieniędzy ale przynajmniej się nie zmarnują. Innym sposobem jest oddanie takich okularów na cele dobroczynne. Są organizacje, które zbierają okulary, same szkła okularowe i same oprawki też po to by potem rozdać je ubogim osobom po dopasowaniu do ich wady wzroku. To chyba dobry sposób „pozbycia” się zbędnej rzeczy i przy okazji szansa na pomoc dla innych.