Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Wskazania do masażu

Wskazania do masażu Najczęstszymi schorzeniami wymagającymi masowania leczniczego są zaburzenia krążenia obwodowego, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych i górnych, choroby układu oddechowego, nerwowego i reumatyczne. Choroby narządu ruchu to przede wszystkim stany po kontuzjach, złamaniach, przewlekłe zapalenie stawów i ogólne zaburzenia ruchowe. Zaburzone napięcie mięśniowe w schorzeniach neurologicznych bardzo dobrze reaguje na terapię masażem. Widoczna poprawa napięcia mięśniowego jest już po kilku seriach zabiegów. Osoby narażone na tzw. choroby zawodowe, powodujące schorzenia kręgosłupa powinny profilaktycznie przyjmować serie masaży leczniczych. Dużą grupę pacjentów gabinetów fizykoterapeutycznych stanowią dzieci. Masaż jest dobrym bodźcem rozwoju psycho-ruchowego. Rodzice powinni sami nauczyć się podstaw masażu, gdyż jest bardzo przydatny w codziennej pielęgnacji dziecka. Przy bolącym brzuszku, przy nerwobólach znajomość relaksującego masażu jest zbawieniem i zamiennikiem dla tabletek.