Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Przebieg masażu

Przebieg masażu Dopasowanie masażu do potrzeb pacjenta przebiega już na pierwszym zabiegu. Masażysta najpierw musi wyczuć tzw. próg bólowy pacjenta, czyli na jaki ucisk może pozwolić podczas masażu. Prawidłowo wykonany zabieg powinien być wykonany z siłą tuz przy progu bólu. Niższy lub większy może zaszkodzić albo wcale nie dać efektu terapeutycznego. Choć masaż wykonywany znacznie poniżej progu bólowego daje afekt rozluźnienia i uspokojenia, a masaż wykonywany silnie na progu bólowym działa hamująco na układ nerwowy. Również rym i tempo masażu ma wpływ na wynik. Masaż wykonywany łagodnie i wolno, ale rytmicznie działa bardziej relaksująco od masażu wykonywanego szybko i z większym naciskiem. Podstawa wykonania masażu leczniczego jest skierowanie od lekarza ze szczegółowym wyjaśnieniem schorzenia. I to względem tego jest dobierany rodzaj masażu. Często masaż jest wykonywany całymi seriami, przez kilka tygodni. Pojedynczy zabieg nie daje praktycznie żadnych zadowalających wyników.