Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Okulary czy soczewki

Wiele osób nie może sobie wyobrazić życia bez soczewek kontaktowych ale równie liczna rzesza osób nie może wyobrazić sobie ich noszenia. Zwolennicy okularów nie potrafią zrozumieć jak można nosić coś bezpośrednio na oku, bo to musi przeszkadzać i wymaga więcej uwagi niż okulary. Rzeczywiście jeśli zakładasz soczewki to na cały dzień o nich zapominasz ale wieczorem musisz je wyczyścić i włożyć do płynu chyba, że używasz soczewek jednodniowych- wtedy ten argument nie jest odpowiedni. Więcej wad soczewek trudno wskazać choć są też opinie że mogą one zwiększać podatność na zapalenie spojówek i inne choroby oka. Istnieje oczywiście grupa osób które nie mogą nosić soczewek z różnych zdrowotnych względów ale te osoby dałyby wiele żeby moc je nosić i z pewnością nie należą do zwolenników okularów. Niewątpliwe zalety soczewek to wygoda- nie ograniczają pola widzenia, nie brudzą się, nie przeszkadzają, są wygodne w uprawianiu sportu, na basenie, na imprezie, nie zachlapują się gdy pada deszcz i nie zaparują gdy zimą wchodzisz do sklepu. Nie są tanie w porównaniu z okularami, gdzie wydatek jest jednorazowy ale ten wydatek jest wart poświęcenia. Ktoś kto raz założy soczewki i już się do nich przyzwyczai nie będzie chciał powrócić do noszenia tradycyjnych okularów.

Jak dbać o okulary

Jak dbać o okulary Okulary które towarzyszą mu przez cały dzień na jego nosie nie wymagają szczególnych zabiegów kosmetyczno-czyszczących ale każdy okularnik wie jak ważne jest by były czyste jak najdłużej. Jest cała gama środków czyszczących do okularów. W sklepach i u optyków znajdziemy chusteczki czyszczące nasączane specjalnymi substancjami ale także chusteczki z bardzo delikatnych materiałów do czyszczenia na sucho. Są spraye do okularów, które pomagają pozbyć się tłustych zanieczyszczeń, kurzu i osadów ze szkieł. Środki te można stosować tak często jak często odczuwa się taka potrzebę. Jednak należy pamiętać , że powłoki antyrefleksyjne po pewnym czasie się ścierają między innymi z powodu częstego czyszczenia. Domowym sposobem czyszczenia okularów nie wymagającym specjalnych zakupów jest użycie płynu do naczyń, spłukanie okularów letnią wodą i wytarcie szkieł do sucha papierowym ręcznikiem. Najtrudniej usunąć zabrudzenia gromadzące się na noskach okularowych i dlatego warto co jakiś czas udać się do optyka i wymienić noski na nowe. Koszt takiej wymiany to tylko dziesięć złotych.

Dofinansowanie do zakupu okularów

Jeśli pracujesz przy komputerze więcej niż 4 godziny dziennie możesz ubiegać się o dofinansowanie do zakupu okularów u twojego pracodawcy. Praca przy monitorze komputerowym wpływa na jakość twojego wzroku, szkodliwe promieniowanie ekranów zostało w nowych typach monitorów wyeliminowane ale pozostaje szkodliwy wpływ długiego patrzenia w blisko ustawiony monitor, zmęczenia oczu i powstania zespołu suchego oka. Wielu pracowników po kilku latach pracy przy komputerze musi zacząć nosić okulary lub tez jeśli już wcześniej miało wadę wzroku to musi zmienić okulary na nowe ponieważ wada się pogłębia. W takim przypadku udaj się do swojego szefa aby wysłała cię na badania okulistyczne. Gdy już okulista zbada twój wzrok i stwierdzi pogorszenie widzenia wykup okulary a fakturę i opinie od lekarza przedstaw w swojej firmie. Twój szef jest zobowiązany pokryć część wydatku który poniosłeś na okulary ponieważ stanowią one narzędzie twojej pracy. Jest to duże udogodnienie dla osób pracujących przy komputerze ale nie tylko, bo także inni pracownicy mogą ubiegać się o to dofinansowanie.

Na zakupy

Na zakupy Pierwsza ważną rzeczą jest to, czy mamy na okulary receptę, czy poniesiemy w 100% wydatek związany ze szkłami i oprawkami. Inną kwestia jest oczywiście zasobność naszego portfela, kupujemy to na co nas stać a nie koniecznie to, co byśmy najbardziej chcieli mieć. Poszukując dobrego salonu optycznego możemy kierować się radami znajomych, rodziny, ale tez możemy uwzględnić rabaty jakie oferują salony i jakość obsługi. Dobry salon optyczny ma tak przeszkolonych pracowników, żeby pomogli nam w doborze najlepiej pasujących do naszej twarzy okularów. Ważne jest też to by umieli doradzić wybór odpowiedniej oprawki do wartości wady wzroku, bo od tego zależy grubość szkieł i estetyka ostatecznego kształtu okularów. Idealne oprawki są lekkie, dopasowane do kształtu naszej twarzy, ich barwa odpowiada karnacji osoby noszącej i uwzględnia wielkość wady wzroku. Jest tak duży wybór oprawek, że każdy znajdzie coś dla siebie. I zwolennicy tradycyjnych plastikowych opraw i nastolatki szukające najbardziej ekstrawaganckich modeli.