Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Wskazania do masażu

Wskazania do masażu Najczęstszymi schorzeniami wymagającymi masowania leczniczego są zaburzenia krążenia obwodowego, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych i górnych, choroby układu oddechowego, nerwowego i reumatyczne. Choroby narządu ruchu to przede wszystkim stany po kontuzjach, złamaniach, przewlekłe zapalenie stawów i ogólne zaburzenia ruchowe. Zaburzone napięcie mięśniowe w schorzeniach neurologicznych bardzo dobrze reaguje na terapię masażem. Widoczna poprawa napięcia mięśniowego jest już po kilku seriach zabiegów. Osoby narażone na tzw. choroby zawodowe, powodujące schorzenia kręgosłupa powinny profilaktycznie przyjmować serie masaży leczniczych. Dużą grupę pacjentów gabinetów fizykoterapeutycznych stanowią dzieci. Masaż jest dobrym bodźcem rozwoju psycho-ruchowego. Rodzice powinni sami nauczyć się podstaw masażu, gdyż jest bardzo przydatny w codziennej pielęgnacji dziecka. Przy bolącym brzuszku, przy nerwobólach znajomość relaksującego masażu jest zbawieniem i zamiennikiem dla tabletek.

Metody masażu

Metody masażu Do masowania można użyć samych dłoni, ale większe efekty uzyskuje się dodatkowo używając specjalnych aparatów masujących. Metoda ręczna pozwala na palpitacyjne ocenienie stanu mięśni, szkieletu i skóry pacjenta. Każde napięcie mięśniowe jest wyczuwalne, także ewentualne zgrubienia podskórne są w masażu ręcznym znajdowane. Masażysta wyczuwa pod ręką każde napięcie bólowe pacjenta i ma możliwość zmniejszenia lub zwiększenia nacisku, czy też zmiany formy masażu. Użycie aparatów i urządzeń do masażu stanowi pewne uzupełnienie terapii. Tak samo jak wibratory, które masażu klasycznym ułatwiają pracę masażyście. Masaż leczniczy może być wykonywany jako samodzielny zabieg leczniczy lub jako uzupełnienie leczenia ogólnego. Może być wykonywany miejscowo, na ściśle określone miejsce ciała lub na całe ciało. Ostatnio coraz popularniejsze staja się masaże typowo kosmetyczne dla poprawienia urody lub odchudzające. Dodatkowo używa się do masowania specjalnych kamieni, olejków i np. błota.