Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Metody masażu

Metody masażu Do masowania można użyć samych dłoni, ale większe efekty uzyskuje się dodatkowo używając specjalnych aparatów masujących. Metoda ręczna pozwala na palpitacyjne ocenienie stanu mięśni, szkieletu i skóry pacjenta. Każde napięcie mięśniowe jest wyczuwalne, także ewentualne zgrubienia podskórne są w masażu ręcznym znajdowane. Masażysta wyczuwa pod ręką każde napięcie bólowe pacjenta i ma możliwość zmniejszenia lub zwiększenia nacisku, czy też zmiany formy masażu. Użycie aparatów i urządzeń do masażu stanowi pewne uzupełnienie terapii. Tak samo jak wibratory, które masażu klasycznym ułatwiają pracę masażyście. Masaż leczniczy może być wykonywany jako samodzielny zabieg leczniczy lub jako uzupełnienie leczenia ogólnego. Może być wykonywany miejscowo, na ściśle określone miejsce ciała lub na całe ciało. Ostatnio coraz popularniejsze staja się masaże typowo kosmetyczne dla poprawienia urody lub odchudzające. Dodatkowo używa się do masowania specjalnych kamieni, olejków i np. błota.

Rodzaje masażu

Rodzaje masażu Masaż leczniczy znajduje zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji wielu chorób. Z masażu korzystają pacjenci chirurgii, ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii i wielu innych, a także coraz częściej w chorobach wewnętrznych. Klasyczny masaż leczniczy polega na odpowiednim ułożeniu chorego i stosowaniu tradycyjnych metod masowania, czyli: głaskanie, uklepywanie, ugniatanie, wstrząsanie) Najczęściej stosuje się go w chorobach narządu ruchu. W zależności od wielkości miejsca masowanego i od schorzenia może on być wykonywany przez masażystę lub w formie automasażu. Cechą charakterystyczna tego typu masażu jest to, że nie używa się do jego wykonania żadnych aparatów oprócz rąk. Istnieje jeszcze rodzaj masażu w środowisku wodnym i masaże przy użyciu aparatów wibrujących. W specjalistycznym masażu leczniczym uczestniczy wyspecjalizowany terapeuta, który rozumie istote schorzenia i sposób masowania przy tym schorzeniu.

Masaż chiński

Masaż chiński W ostatnich czasach coraz częściej sięga się po lekko „zakurzone” metody ludowe leczenia. Głównie ze wschodu czerpie się inspiracje i techniki lecznicze. Wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej czy tybetańskiej zostały uznane przez świat naukowy i są stosowane z powodzeniem w gabinetach fizjoterapeutycznych. Akupunktura, akupresura i elektroakupunktura są doskonałym uzupełnieniem leczenia a czasem i odrębnym zabiegiem. Technika masażu chińskiego jest skomplikowana i znacznie odbiega od metod stosowanych tradycyjnie. Masaż chiński jest bardzo skuteczny i ma niewiele przeciwwskazań do stosowania. W tego typu masażu technikę zabiegu dobiera się bardzo indywidualnie do schorzenia i budowy anatomicznej pacjenta. Ruchy masażysty są bardzo specyficzne. Przechodzenie od ruchów wolnych i delikatnych do ruchów szybkich i silniejszych jest bardzo płynne i wymaga pewnego doświadczenia. Chińczycy dużą uwagę przywiązują do twarzy pacjenta , od której zaczynają masowanie.

Masaż

Masaż W historii ludzkości spotykamy wiele zabiegów, mających na celu poprawę zdrowia lub wyglądu człowieka. W Indiach i Chinach powszechnie stosowano masaż leczniczy, czyli głaskanie, uklepywanie, tarcie itp. rękami ciała pacjenta. W obu tych krajach masaż wchodził w zakres rytuału religijnego a stamtąd do chińskiej medycyny ludowej. Na starożytnych papirusach znaleziono wzmianki o masażu egipskim. Właściwy rozwój masażu nastąpił jednak w Grecji, gdzie był on skutkiem powszechnego uprawiania sportów i dbania Greków o sylwetkę i zdrowie. Z Grecji masaż zawędrował do Rzymu, gdzie był wykonywany w słynnych rzymskich termach nawet dzieciom. Niewolnicy nacierali swoich panów pachnącymi olejkami eterycznymi. Szczególnie Juliusz Cezar lubił masaże, które pomagały mu na rwę kulszową. Masaż stawał się coraz popularniejszy, jego wpływ na zdrowie dokładnie opisany i potwierdzony. Dziś istnieją szkoły przygotowujące do zawodu masażysty – fizykoterapeuty.