Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Zwolnienie

Zwolnienie Zwolnienie jest to rozdaj zaświadczenia. Zwolnienie jest bardzo ważne ponieważ tylko dzięki niemu możemy być zwolnieni z pracy. Każda osoba która podejmuje legalna pracę musi podczas choroby o takie zaświadczenie się postarać ponieważ jest ono bardzo ważne. Tylko na podstawie zwolnienia pracownik może mieć kilka dni wolnego od pracy. zwolnienie jest malutkim druczkiem jakie wypisuje lekarz jeśli pacjent jest na tyle chory ze nie może pracować i musi się kurować. Na zwolnieniu zawsze znajduje się data do kiedy pacjent ma wolne oraz przyczyna zwolnienia. Zwolnienie takie jest ważne dla ZUSU ponieważ a pobyt na takim wolnym odciągane są pewne składki ubezpieczeniowe poza tym pracodawca musi zorganizować sobie w tym czasie zastępstwo. Zwolnienie jest wpisywane w książeczkę zdrowia ponieważ dopiero z niej pielęgniarka uzupełnia dane i wypisuje owe zwolnienie. Zazwyczaj zwolnienia nie są pozytywnie odbierane przez pracodawców ponieważ dla nich wielki problemem wiążący się z barkiem pracowników i dodatkowymi godzinami pracy.

Masaż

Masaż W historii ludzkości spotykamy wiele zabiegów, mających na celu poprawę zdrowia lub wyglądu człowieka. W Indiach i Chinach powszechnie stosowano masaż leczniczy, czyli głaskanie, uklepywanie, tarcie itp. rękami ciała pacjenta. W obu tych krajach masaż wchodził w zakres rytuału religijnego a stamtąd do chińskiej medycyny ludowej. Na starożytnych papirusach znaleziono wzmianki o masażu egipskim. Właściwy rozwój masażu nastąpił jednak w Grecji, gdzie był on skutkiem powszechnego uprawiania sportów i dbania Greków o sylwetkę i zdrowie. Z Grecji masaż zawędrował do Rzymu, gdzie był wykonywany w słynnych rzymskich termach nawet dzieciom. Niewolnicy nacierali swoich panów pachnącymi olejkami eterycznymi. Szczególnie Juliusz Cezar lubił masaże, które pomagały mu na rwę kulszową. Masaż stawał się coraz popularniejszy, jego wpływ na zdrowie dokładnie opisany i potwierdzony. Dziś istnieją szkoły przygotowujące do zawodu masażysty – fizykoterapeuty.