Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Pielęgnujmy się

Pielęgnujmy się Codzienna pielęgnacja urody to nie jest taka prosta sprawa a pomyłki zdarzają się nawet największym mistrzom. Każdej kobiecie wydaje się, ze nie dość, ze świetnie zna potrzeby swojej skóry to jeszcze sama najlepiej potrafi zadbać o swój wygląd. Zdarza się jednak, że z powodu braku dystansu do siebie popełniamy błędy, które inni dostrzegają na pierwszy rzut oka. Warto zatem czasami poprosić kogoś o pomoc lub o radę. Jeżeli masz za tłusta cerę, pamiętaj o odstawieniu preparatów antytrądzikowych bo nimi najbardziej sobie szkodzisz. Zamiast nich stosuj preparaty matujaco nawilżające a miejsca najbardziej święcące oczyszczaj wacikami nasączonymi tonikiem. Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest odpowiednia maseczka przynajmniej raz w tygodniu. Lecz nie przesadzaj, gdyż co za dużo to nie zdrowo. Więcej niż dwie maseczki w jednym czasie mogą tylko zaszkodzić. Jeżeli masz problem z depilacja brwi, zgłoś się z tym do kosmetyczki, a ona dobierze odpowiedni kształt i grubość twoich brwi, będą one na pewno odpowiednio wyregulowane.