Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Archiwum kategorii 'Wzrok'

Wady wzroku

Dwie najbardziej znane wady wzroku i również najczęściej spotykane to krótkowzroczność i dalekowzroczność. Polegają one na zniekształceniu gałki ocznej tak, ż powoduje ona niedowidzenie na dalekie odległości lub tego co jest blisko. Dalekowzroczność, czyli lepsze widzenie tego co daleko niż blisko to częsta przypadłość osób starszych. Natomiast krótkowzroczność może pojawić się w każdym wieku, ale dużo częściej występuje u dzieci i młodzieży, a przyczyny jej powstawania upatruje się w czytaniu z niewłaściwym oświetleniem i w niewłaściwej pozycji, lub też zbyt długiemu przesiadywaniu przed komputerem i telewizorem. Inne choroby to astygmatyzm, jaskra, zaćma, zez. Najpopularniejszy u małych dzieci jest zez który daje się łatwo skorygować przez czasowe zasłonięcie jednego oka, które pracuje lepiej po to by zmusić drugie oko do wytężonej pracy i wzmocnienia mięśni co ma spowodować ustąpienie zeza. Jaskra i zaćma są często przypisywane osobom starszym ale mogą pojawić się w różnym wieku. To poważne choroby oka i jak z każdym zaburzeniem widzenia należy się z nimi udać do okulisty. Jedynie okulista jest w stanie zdiagnozować nasza przypadłość o odpowiednio nam pomóc przez okulary, soczewki, ćwiczenia wzroku lub operację.

Archiwum kategorii 'Wzrok'

Okulary czy soczewki

Wiele osób nie może sobie wyobrazić życia bez soczewek kontaktowych ale równie liczna rzesza osób nie może wyobrazić sobie ich noszenia. Zwolennicy okularów nie potrafią zrozumieć jak można nosić coś bezpośrednio na oku, bo to musi przeszkadzać i wymaga więcej uwagi niż okulary. Rzeczywiście jeśli zakładasz soczewki to na cały dzień o nich zapominasz ale wieczorem musisz je wyczyścić i włożyć do płynu chyba, że używasz soczewek jednodniowych- wtedy ten argument nie jest odpowiedni. Więcej wad soczewek trudno wskazać choć są też opinie że mogą one zwiększać podatność na zapalenie spojówek i inne choroby oka. Istnieje oczywiście grupa osób które nie mogą nosić soczewek z różnych zdrowotnych względów ale te osoby dałyby wiele żeby moc je nosić i z pewnością nie należą do zwolenników okularów. Niewątpliwe zalety soczewek to wygoda- nie ograniczają pola widzenia, nie brudzą się, nie przeszkadzają, są wygodne w uprawianiu sportu, na basenie, na imprezie, nie zachlapują się gdy pada deszcz i nie zaparują gdy zimą wchodzisz do sklepu. Nie są tanie w porównaniu z okularami, gdzie wydatek jest jednorazowy ale ten wydatek jest wart poświęcenia. Ktoś kto raz założy soczewki i już się do nich przyzwyczai nie będzie chciał powrócić do noszenia tradycyjnych okularów.

Archiwum kategorii 'Wzrok'

Szkła okularowe

Szkła okularowe Technik optyk z pewnością zapyta klienta co jest dla niego w okularach najważniejsze. Dla coraz większej grupy osób najistotniejsze jest to by okulary były wygodne, estetyczne i lekkie. Lekkość i wygoda zależą nie tylko od rodzaju oprawek ale przede wszystkim od rodzaju szkieł. Do połowy lat 90-tych najpopularniejsze były szkła mineralne (popularnie nazywane szklanymi) ale obecnie wypierają je szkła organiczne czyli plastykowe. Ich niewątpliwą zaleta jest lekkość, ale także to, że są bardziej odporne na zniszczenie niż szklane. Są tez bezpieczniejsze bo uderzenie kamienia nie powoduje rozbicia szkła ale jedynie pęknięcie albo zarysowanie. Szkła mogą różnić się też barwą i powłokami. Możemy wybrać szkła chromowane, czyli zmieniające kolor z bezbarwnych na przyciemniane pod wypływem światła. Możemy też mieć szkła korygujące wadę wzroku w kolorze szarym, brązowym, odcieniach fioletu. Na szkłach możemy mieć nałożoną powłokę antyrefleksyjną poprawiającą jakość widzenia. I w końcu szkła mogą być indeksowane, czyli poddawane takiej obróbce która powoduje, że są cieńsze niżby to wskazywała wada wzroku osoby noszącej.

Archiwum kategorii 'Wzrok'

Co kupić na romantyczna kolację?

Bardzo często zastanawiamy się co włożyć, nijakiego typu zakupy pójść przed romantyczna kolacją. Chcemy wyglądać pięknie i być wprost olśniewające. Nie mamy pojęcia co powinnyśmy włożyć a wybór w sumie nie jest duży. Oczywiście idealna jest nigdy nie wychodząca z mody mała czarna. Lecz możesz także wybrać inne ubrania. Pamiętaj, że to jak będziesz wyglądać będzie musiało współgrać z całością waszego otoczenia oraz z tym co chcesz by wynikło po kolacji. Jeżeli jest to twój mężczyzna możesz go zaskoczyć i ubrać cos naprawdę wystrzałowego. Na pewno wtedy najlepszym wyjściem będzie mała czarna rozjaśniona lśniącym szalem który delikatnie otuli twoje ramiona dodając całemu strojowi lekkości i blasku. Nieodłącznym elementem małej czarnej jest czerwona szminka która nadaje całości wyrafinowania, zapach którego użyjesz powinien być lekki lecz wyczuwalny o przyciągający. Powinien magnetyzować jak ty z całym swoim wyglądem którego pozazdrości ci wtedy każda kobieta. Nie zapomnij oczywiście o szpilkach które są podstawa w taki dzień.