Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Archiwum kategorii 'Wizyta u lekarza'

Zwolnienie

Zwolnienie Zwolnienie jest to rozdaj zaświadczenia. Zwolnienie jest bardzo ważne ponieważ tylko dzięki niemu możemy być zwolnieni z pracy. Każda osoba która podejmuje legalna pracę musi podczas choroby o takie zaświadczenie się postarać ponieważ jest ono bardzo ważne. Tylko na podstawie zwolnienia pracownik może mieć kilka dni wolnego od pracy. zwolnienie jest malutkim druczkiem jakie wypisuje lekarz jeśli pacjent jest na tyle chory ze nie może pracować i musi się kurować. Na zwolnieniu zawsze znajduje się data do kiedy pacjent ma wolne oraz przyczyna zwolnienia. Zwolnienie takie jest ważne dla ZUSU ponieważ a pobyt na takim wolnym odciągane są pewne składki ubezpieczeniowe poza tym pracodawca musi zorganizować sobie w tym czasie zastępstwo. Zwolnienie jest wpisywane w książeczkę zdrowia ponieważ dopiero z niej pielęgniarka uzupełnia dane i wypisuje owe zwolnienie. Zazwyczaj zwolnienia nie są pozytywnie odbierane przez pracodawców ponieważ dla nich wielki problemem wiążący się z barkiem pracowników i dodatkowymi godzinami pracy.

Archiwum kategorii 'Wizyta u lekarza'

Recepta

Recepta Recepta jest to lista leków. Recepty co ważne są wypisywane tylko i wyłącznie przez specjalisto a nie wątpliwe lekarz do nich należy. Recepty trzeba wypisywać bardzo ostrożnie ponieważ są to dość silne laki. W Polsce jest tak ze leki dzielą się na te słabsze czyli typowo ziołowe i na te silne zwane antybiotykami niestety silnych nie można kupić nigdzie bez recepty ponieważ ma się tutaj na uwadze ochronę zdrowia pacjenta. Tylko lekarz może określić czy takie mocne leki są potrzebne. Poza tym na recepcie też musi znaleźć się sposób dawkowania ponieważ on jest również ważny. Zbyt duża ilość może spowodować nieodwracalne szkody dla naszego organizmu. Jak wspomniałam po receptę należy udać się do lekarza on po przebadaniu podejmuje decyzje o tym czy dane leki przepisać. Każda recepta aby była ważna musi być potwierdzona pieczątka ponieważ inaczej nie jest ważna i leków nie otrzymamy. Recepta jest swego rodzaju zapewnieniem dla apteki na fakt wydanie silnych leków ponieważ ktoś musi ponieść za to odpowiedzialność w razie nieszczęścia.

Archiwum kategorii 'Wizyta u lekarza'

Sprawdzanie temperatury

Sprawdzanie temperatury Sprawdzanie temperatury oznacza jej kontrolowanie. Temperaturę należy ciągle sprawdzać ponieważ nie może ona przekroczyć danej liczby. Termometr jest niewielkim urządzeniem za pomocą którego właśnie sprawdzamy temperaturę. Na każdym znajduje się pewna liczba stopni i każda oznacza coś innego. Jeśli stopni jest powyżej trzydziestu sześciu to jest wszystko w normie ponieważ tyle wynosi nasza naturalna temperatura. Jeśli natomiast stopni jest powyżej trzydziestu siedmiu to mamy gorączkę jest to dość nieprzyjemna dolegliwość ponieważ gorączka nas osłabia sprawia że jesteśmy senni i zmęczeni. W mierzeniu temperatury bardzo ważną kwestia jest to w jaki sposób dokonujemy pomiaru ponieważ musimy nauczyć się właściwie korzystać z termo metra. Najlepiej jest go wsadzić pod pachę i trzymać przez kilka minut ponieważ tylko w ten sposób termometr jest w stanie wskazać nam jak mamy temperaturę. Należy czynność tą wykonywać bardzo ostrożnie ponieważ zbagatelizowanie gorączki Mozę mieć fatalne dla nas skutki a przede wszystkim dla naszego zdrowia.

Archiwum kategorii 'Wizyta u lekarza'

Osłuchiwanie

Osłuchiwanie Osłuchiwanie to kolejna część badania. Osłuchiwanie wykonywane jest podczas każdej wizyty u lekarza ponieważ trzeba bardzo dokładnie sprawdzić czy żadna wydzielina nie zalega nam w płucach. Płuca oraz serce są bardzo ważnymi narządami dlatego tak ważne jest ich kontrolowanie. Nic wiec dziwnego ze w3szelkie badania muszą zacząć się do odsłuchania lub skończyć właśnie w ten sposób. Osłuchanie wykonuje się za pomocą stetoskopu ponieważ nim najlepiej jest badać. Badanie to nie jest bolesne lub nie przyjemne ponieważ nie ingeruje w nasz organizm wystarczy tylko zdjąć ubranie i głęboko oddychać. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykluczyć wiele chorób. Osłuchiwanie zawsze zaczyna się w ten sam sposób czyli do pleców później nadchodzi czas na serce ponieważ ono jest bardzo ważne. Osłuchiwanie jest dość krótkim badaniem ponieważ trwa tylko kilka minut jedyna nieprzyjemną częścią jest to ze stetoskop może być zimny . stetoskop to rodzaj sprzętu który z jednej strony bada pacjenta a z drugiej przesyła informacje do naszego ucha ponieważ działa jak słuchawki.