Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Masaż

Masaż W historii ludzkości spotykamy wiele zabiegów, mających na celu poprawę zdrowia lub wyglądu człowieka. W Indiach i Chinach powszechnie stosowano masaż leczniczy, czyli głaskanie, uklepywanie, tarcie itp. rękami ciała pacjenta. W obu tych krajach masaż wchodził w zakres rytuału religijnego a stamtąd do chińskiej medycyny ludowej. Na starożytnych papirusach znaleziono wzmianki o masażu egipskim. Właściwy rozwój masażu nastąpił jednak w Grecji, gdzie był on skutkiem powszechnego uprawiania sportów i dbania Greków o sylwetkę i zdrowie. Z Grecji masaż zawędrował do Rzymu, gdzie był wykonywany w słynnych rzymskich termach nawet dzieciom. Niewolnicy nacierali swoich panów pachnącymi olejkami eterycznymi. Szczególnie Juliusz Cezar lubił masaże, które pomagały mu na rwę kulszową. Masaż stawał się coraz popularniejszy, jego wpływ na zdrowie dokładnie opisany i potwierdzony. Dziś istnieją szkoły przygotowujące do zawodu masażysty – fizykoterapeuty.