Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Wpisy z Marzec, 2013

Masażysta

Masażysta Masażysta to nie jest ktoś kto sobie uroił, że ten zawód będzie w sam raz dla niego. Masażystą zostaje się w drodze długiej nauki i praktyki. Również predyspozycje psychiczne są ważne. Dobry masażysta powinien mieć w sobie cierpliwość, wyrozumiałość, chęć niesienia pomocy innym, troskliwość. Charakter pracy wymaga tez pełnej sprawności fizycznej. Przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu jest zaburzenia równowagi, choroby skórne, alergiczne, astma, niewydolność oddechowa i krążenia, choroby układu nerwowego. Masażysta powinien być osobą dyskretną, gdyż często jest mimowolnym słuchaczem osobistych wynurzeń pacjentów. Zna także ich tajemnice zdrowotne i wady cielesne. Zachowanie tajemnicy zawodowej jest wymagane od niego, tak jak od pozostałych pracowników służby zdrowia. Od masażysty wymagane jest szybkie reagowanie na zachowanie pacjenta podczas zabiegu i umiejętność dyskretnej obserwacji. Klienci często wracają do „swojego” masażysty i traktują go z czasem jak kogoś bliskiego.

Wpisy z Marzec, 2013

Recepta

Recepta Recepta jest to lista leków. Recepty co ważne są wypisywane tylko i wyłącznie przez specjalisto a nie wątpliwe lekarz do nich należy. Recepty trzeba wypisywać bardzo ostrożnie ponieważ są to dość silne laki. W Polsce jest tak ze leki dzielą się na te słabsze czyli typowo ziołowe i na te silne zwane antybiotykami niestety silnych nie można kupić nigdzie bez recepty ponieważ ma się tutaj na uwadze ochronę zdrowia pacjenta. Tylko lekarz może określić czy takie mocne leki są potrzebne. Poza tym na recepcie też musi znaleźć się sposób dawkowania ponieważ on jest również ważny. Zbyt duża ilość może spowodować nieodwracalne szkody dla naszego organizmu. Jak wspomniałam po receptę należy udać się do lekarza on po przebadaniu podejmuje decyzje o tym czy dane leki przepisać. Każda recepta aby była ważna musi być potwierdzona pieczątka ponieważ inaczej nie jest ważna i leków nie otrzymamy. Recepta jest swego rodzaju zapewnieniem dla apteki na fakt wydanie silnych leków ponieważ ktoś musi ponieść za to odpowiedzialność w razie nieszczęścia.

Wpisy z Marzec, 2013

Metody masażu

Metody masażu Do masowania można użyć samych dłoni, ale większe efekty uzyskuje się dodatkowo używając specjalnych aparatów masujących. Metoda ręczna pozwala na palpitacyjne ocenienie stanu mięśni, szkieletu i skóry pacjenta. Każde napięcie mięśniowe jest wyczuwalne, także ewentualne zgrubienia podskórne są w masażu ręcznym znajdowane. Masażysta wyczuwa pod ręką każde napięcie bólowe pacjenta i ma możliwość zmniejszenia lub zwiększenia nacisku, czy też zmiany formy masażu. Użycie aparatów i urządzeń do masażu stanowi pewne uzupełnienie terapii. Tak samo jak wibratory, które masażu klasycznym ułatwiają pracę masażyście. Masaż leczniczy może być wykonywany jako samodzielny zabieg leczniczy lub jako uzupełnienie leczenia ogólnego. Może być wykonywany miejscowo, na ściśle określone miejsce ciała lub na całe ciało. Ostatnio coraz popularniejsze staja się masaże typowo kosmetyczne dla poprawienia urody lub odchudzające. Dodatkowo używa się do masowania specjalnych kamieni, olejków i np. błota.

Wpisy z Marzec, 2013

Przeciwwskazania do masażu

Przeciwwskazania do masażu Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania masażu. Wśród nich najważniejsze są wszelkie schorzenia skórne. Skóra jest jakby materiałem na którym odbywa się cały zabieg, jej dobry stan jest podstawą do wykonania masażu. Wszelkie schorzenia, podejrzane zmiany na skórze, stany zapalne, alergiczne a także zapalenia węzłów chłonnych dyskwalifikują do wykonania zabiegu. Masażu nie wolno stosować u chorych gorączkujących, w krwotokach przy zaawansowanej chorobie nowotworowej. Owrzodzenia, łamliwość kości, żylaki, owrzodzenia skóry, tętniaki, stwardnienie rozsiane to dalsze przeciwwskazania do masażu. Masaż powłok brzusznych jest zezwolono jeśli pacjent nie cierpi na chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, nie ma kamicy nerkowej i wątrobowej i nie cierpi na schorzenia ginekologiczne. Kobiety w ciąży tez nie powinny poddawać się zabiegowi masażu brzucha. Masażysta musi znać ogólny stan całego organizmu pacjenta. Zatajenie ważnych informacji medycznych może w efekcie skończyć się na pogorszeniu stanu zdrowia po masażu.