Menu:

Wpisy

O serwisie

Piękna skóra to ta, na której nie ma zbędnego owłosienia. Każda kobieta z zapałem dba o swoje ciało tylko po to by nie znaleźć na najmniejszego zbędnego włoska. W końcu jak dla nas to włosy to tylko na głowie. Wiedz, ze żadnego bólu nie sprawi ci usuwanie włosków tylko do połowy, czyli na przykład ich golenie. Usuwasz część włosa wystającą poza skórę a cebulka zostaje w środku i dzięki temu włos dość szybko odrasta.

Kategorie

Mówiąc krótko likwidujemy tylko to co wystaje na zewnątrz. W efekcie takiego zabiegu skóra jest gładka jedynie przez kilka dni, lecz to właśnie komfort w trakcie zabiegu sprawia, że większość kobiet jest zdecydowana właśnie na tą metodę. Najpopularniejsze sa maszynki do golenia jednorazowe lub te z wymiennym ostrzem. Maszynka jednak to nie wszystko goląc skore na sucho bardzo ją podrażniasz wiec powinnaś zaopatrzyć się w krem do golenia, piankę lub specjalny żel. Pomogą ci one usunąć jak najdokładniej zbędne owłosienie. Zakupuj również maszynkę przeznaczona specjalnie dla kobiet.

Wpisy z Grudzień, 2012

Gdzie kupować okulary

Jest kilka miejsc w których można kupić okulary. Główne miejsce tego typu zakupów to oczywiście salony optyczne, ale często okulary kupujemy w sklepach, aptekach i na różnego typu bazarach. Wszystkie zakupione poza „optykiem” są zestandaryzowane do ustalonych wartości w dioptriach. Jedynie w wyspecjalizowanym salonie kupisz okulary idealnie dobrane do twojej wady wzroku. Jednak jeśli okularów używasz tylko do czytania i twoja wada wzroku nie jest skomplikowana to możesz wybrać podstawowy model o określonej wartości szkieł w aptece lub w sprawdzonym sklepie, jednak unikaj zakupów na bazarach i przygodnych stoiskach bo nie masz pewności skąd taki towar pochodzi i czy rzeczywiście wartość szkieł podana na etykiecie jest prawdziwa. Również jedynie w „optyku” masz możliwość doboru rodzaju szkieł, specjalnych powłok i oczywiście możliwość reklamowania towaru jeśli nie spełni twoich oczekiwań w kwestii korekcji wady. Natomiast w przypadku okularów przeciwsłonecznych są różne opinie także wśród ekspertów w tej dziedzinie. Jedni mówią, że nie ma znaczenia czy kupujesz drogie markowe okulary czy kupujesz tanie ponieważ oba rodzaje ochronią cię przed szkodliwym promieniowaniem UV. Inni twierdzą, że tylko markowe, co oznacza drogie, skutecznie będą chronić twoje oczy. Wybór oczywiście należy do ciebie, jednak nie zawsze to co drogie jest najlepsze i także tanie przeciwsłoneczne okulary mogą być dla ciebie dobra ochroną.

Wpisy z Grudzień, 2012

Przebieg masażu

Przebieg masażu Dopasowanie masażu do potrzeb pacjenta przebiega już na pierwszym zabiegu. Masażysta najpierw musi wyczuć tzw. próg bólowy pacjenta, czyli na jaki ucisk może pozwolić podczas masażu. Prawidłowo wykonany zabieg powinien być wykonany z siłą tuz przy progu bólu. Niższy lub większy może zaszkodzić albo wcale nie dać efektu terapeutycznego. Choć masaż wykonywany znacznie poniżej progu bólowego daje afekt rozluźnienia i uspokojenia, a masaż wykonywany silnie na progu bólowym działa hamująco na układ nerwowy. Również rym i tempo masażu ma wpływ na wynik. Masaż wykonywany łagodnie i wolno, ale rytmicznie działa bardziej relaksująco od masażu wykonywanego szybko i z większym naciskiem. Podstawa wykonania masażu leczniczego jest skierowanie od lekarza ze szczegółowym wyjaśnieniem schorzenia. I to względem tego jest dobierany rodzaj masażu. Często masaż jest wykonywany całymi seriami, przez kilka tygodni. Pojedynczy zabieg nie daje praktycznie żadnych zadowalających wyników.

Wpisy z Grudzień, 2012

Gdy już nie potrzebujemy okularów

Okulary przestają być nam potrzebne z wielu powodów, poprawia nam się wzrok, zaczynamy używać soczewek kontaktowych bo są wygodniejsze, kupujemy nowy model okularów, dziecko wyrasta z okularów i potrzebuje większych oprawek, albo po prostu stare nie są już modne i chcemy mieć nowe. Pytanie co zrobić z niepotrzebnymi okularami zaprząta wiele osób. Szkoda je wyrzucić, choć wiele osób tak robi. Inni odkładają je na dno szafy lub szuflady sami nie wiedząc do czego miały by się jeszcze przydać. Można takie okulary oddać do zakładu optycznego, może jeszcze komuś posłużą, może szkoło się przyda. Albo śrubka lub jakiś element naszej oprawy zostanie użyty do naprawy czyichś okularów. Oczywiście za te okulary nie dostaniemy pieniędzy ale przynajmniej się nie zmarnują. Innym sposobem jest oddanie takich okularów na cele dobroczynne. Są organizacje, które zbierają okulary, same szkła okularowe i same oprawki też po to by potem rozdać je ubogim osobom po dopasowaniu do ich wady wzroku. To chyba dobry sposób „pozbycia” się zbędnej rzeczy i przy okazji szansa na pomoc dla innych.

Wpisy z Grudzień, 2012

Badanie gardła

Badanie gardła Badanie gardła jest to inaczej sprawdzenie jego wyglądu. Badanie gardła należy do czynności rutynowych ponieważ od niego właśnie zaczyna się wszelkie badania. Gardło jest najczęstszą przypadłością jaka występuje ponieważ bardzo szybko można je zaziębić. Chore gardło charakteryzuje się kilkoma czynnikami po pierwsze jest mocno zaczerwienione co za tym idzie nawet połykanie śliny jest tutaj bardzo utrudnione ponieważ podrażana nasze gardło. Aby sprawdzić jego stan lekarz najczęściej posługuje się patyczkiem drewnianym. Drewnianym ponieważ taki materiał nie jest zimny i nie powoduje dodatkowego podrażnienia. Badanie gardła jest bardzo krótkie ponieważ trwa tylko kilka minut. Wystarczy tylko stanąć w jasnym miejscu lub naświetlić gardło a następnie otworzyć bardzo szeroko jamę ustną. Nie jest to bolesne badanie i trwa chwilę ale jest bardzo ważne ponieważ dzięki niemu można postawić trafna diagnozę. Najczęściej jeśli gardło jest chore lekarz przepisuje na nie tabletki do ssania lub zaleca płukanie gardła solą i woda